+48 61 839 24 75

Trendy w outsourcingu usług pakowania – pakowanie kontraktowe

Optymalizacja kosztów operacyjnych poprzez outsourcing różnych zadań jest obecnie bardzo popularna w branży farmaceutycznej. Do najnowszych trendów outsourcingowych należy w szczególności pakowanie kontraktowe, dzięki któremu producenci leków i wyrobów medycznych mogą osiągnąć duże oszczędności w obszarach takich jak logistyka, magazynowanie, etykietowanie i serializacja.

Zalety pakowania kontraktowego dla firm farmaceutycznych

Wszystkie zadania związane z pakowaniem leków, substancji psychotropowych i innych produktów farmaceutycznych są nie tylko pracochłonne, ale również wymagają specjalistycznej wiedzy, zastosowania nowoczesnych maszyn i zapewnienia odpowiednio dużej powierzchni magazynowej. Jeśli jednak zdecydujesz się na outsourcing, odpowiedzialność za spełnienie wszystkich tych warunków spadnie w dużej mierze na firmę pakującą, a Ty będziesz mógł w pełni skoncentrować się na swojej podstawowej działalności.

Korzystają na tym praktycznie wszyscy – zarówno Twoja firma, bo oszczędzasz na kosztach zatrudnienia pracowników i zakupu rozwiązań technologicznych, jak i Twoi klienci, bo dzięki optymalizacji kosztów możesz obniżyć ceny. W ten sposób zyskujesz znaczną przewagę konkurencyjną!

Profesjonalne pakowanie kontraktowe w Prespack - rozwiązania szyte na miarę dla firm z branży farmaceutycznej

Ponieważ Polska znajduje się w centrum Europy, a firma Prespack posiada własne zaplecze poligraficzne zajmujące się produkcją opakowań i ulotek medycznych, nasze usługi pakowania kontraktowego i serializacji są atrakcyjne. W Prespack możemy stworzyć potrzebne materiały w różnych wersjach na poszczególne rynki i wysłać je bezpośrednio do innych krajów UE.

Dodatkowo dysponujemy dużą powierzchnią magazynową i chłodnią do przechowywania wrażliwych na temperaturę farmaceutyków. Dzięki pakowaniu kontraktowemu nie musisz kontrolować żadnych dodatkowych procesów w zakresie pakowania, przepakowywania, serializacji, etykietowania i plombowania, ponieważ jako producent kontraktowy ponosimy pełną odpowiedzialność za monitorowanie wszystkich tych zadań.

Mamy świadomość, że dla większych firm przepakowywanie małych serii produktów farmaceutycznych własnymi środkami jest nieopłacalne – chętnie podejmujemy się tego zadania dla Państwa w ramach outsourcingu.

Po prostu skontaktuj się z nami i pozwól nam stworzyć odpowiednią strategię dla Twojej firmy.

O firmie

O firmie

Prespack oferuje wyspecjalizowane usługi kontraktowego pakowania, przepakowania oraz serializacji produktów leczniczych, substancji psychotropowych oraz produktów wymagających przechowywania w tzw. zimnym łańcuchu, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

Usługi Prespack wykonywane są w oparciu o Zezwolenie na Wytwarzanie Produktów Leczniczych oraz Certyfikat GMP (Dobra Praktyka Wytwarzania) wydane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Proces serializacji opakowań oferowany jest dla posiadaczy zezwoleń na wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego (MAH), ale także dla posiadaczy zezwoleń na wprowadzenie do obrotu, w zakresie importu równoległego (PI MAH).

Usługi

Usługi

Prespack realizuje usługi dla branży farmaceutycznej w obszarze kontraktowego pakowania i przepakowywania w opakowania jednostkowe produktów leczniczych oraz ich serializacji. Prespack zapewnia usługi w oparciu o Zezwolenie na Wytwarzanie i Import Produktów Leczniczych oraz Certyfikat GMP. W ramach procesu produkcji w Prespack wykonywane są następujące czynności:

Serializacja

Serializacja

Z dniem 9 lutego 2019 roku zaczęły obowiązywać w Polsce przepisy rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2016/161 nakładające na wytwórców konieczność stosowania zabezpieczeń produktów leczniczych. Postawiło to przed producentami farmaceutycznym i wytwórcami kontraktowymi poważne wyzwanie dostosowania procesów wytwarzania, infrastruktury technicznej oraz informatycznej do standardów określonych w rozporządzeniu.

Produkcja materiałów opakowaniowych

Produkcja materiałów opakowaniowych

Dla posiadaczy zezwoleń na wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego (MAH), ale także dla posiadaczy zezwoleń na wprowadzenie do obrotu, w zakresie importu równoległego (PI MAH) możemy zaoferować dodatkową korzyść. Własne zaplecze poligraficzne stanowi dodatkowy atut w postaci możliwości zaoferowania kompleksowej usługi produkcji materiałów opakowaniowych oraz ich wewnętrznej logistyki i późniejszej konfekcji.

Polityka Jakości

Polityka Jakości

Prespack realizuje wszystkie operacje wytwórcze w oparciu o aktualne wytyczne GMP. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz System Zapewniania Jakości, gwarantujemy bezpieczeństwo produktu i konkurencyjność oferowanych usług. W pełni angażujemy swoje siły i zasoby aby produkt końcowy spełniał oczekiwania naszych Klientów oraz był w pełni zgodny z dyrektywą 2011/62/UE.

Kariera

Kariera

Dynamiczny rozwój firmy i jej otwartość na nowe wyzwania sprawiają, że Prespack to doskonałe miejsce rozwoju kariery zawodowej. Podejmij pracę pełną wyzwań, która zapewni rozwój Twoich kwalifikacji i umiejętności. Tworzymy jakość w pracy, podchodząc do niej z entuzjazmem i zaangażowaniem.

Wydarzenia

Jakie są korzyści outsourcingu usługi assemblingu dla firm farmaceutycznych i producentów wyrobów medycznych?

Jakie są korzyści outsourcingu usługi assemblingu dla firm farmaceutycznych i producentów wyrobów medycznych?


Kontynuując nasz poprzedni artykuł o usłudze assemblingu dla branży farmaceutycznej, chcemy przedstawić…

Czym jest usługa składania zestawów medycznych i jak możesz wykorzystać outsourcing assemblingu w Twoim biznesie?

Czym jest usługa składania zestawów medycznych i jak możesz wykorzystać outsourcing assemblingu w Twoim biznesie?


Czym jest usługa składania zestawów medycznych? Montaż, składanie (z części) z ang. assembling…

PAKOWANIE KONTRAKTOWE I SERIALIZACJA PRODUKTÓW LECZNICZYCH

 

 

Prespack to doświadczony dostawca usług w zakresie wtórnego pakowania i przepakowywania, a także etykietowania i serializacji produktów, takich jak leki na receptę. Dzięki własnej infrastrukturze drukarskiej świadczymy również usługi w zakresie produkcji materiałów opakowaniowych.

Właściwe przechowywanie, etykietowanie i skuteczna ochrona przed manipulacją produktów leczniczych decydują o jakości i skuteczności gotowych leków i innych produktów farmaceutycznych. Dlatego niezwykle istotne jest prawidłowe pakowanie towarów w przemyśle farmaceutycznym.

Niezawodny dostawca rozwiązań dla pakowania produktów farmaceutycznych

W celu zapewnienia maksymalnej niezawodności procesu oraz najwyższej jakości produktu końcowego w konfekcjonowaniu kontraktowym i przepakowywaniu leków i innych produktów farmaceutycznych, wprowadzamy nowoczesne rozwiązania logistyczne. Posiadamy certyfikaty GMP w systemie zarządzania jakością. Zgodnie z Dyrektywą UE 2011/62 / UE oferujemy również profesjonalną serializację produktów dla przemysłu farmaceutycznego.

Jakość każdego opakowania farmaceutycznego i bezpieczeństwo w procesie pakowania leków są naszym najwyższym priorytetem. Własne zaplecze produkcyjne materiałów opakowaniowych z tektury litej pozwala nam, jako dostawcy usług pakowania, zapewnić wszystkie elementy niezbędne do kontraktowego pakowania i przepakowywania.

Bezpieczeństwo pakowania leków na najwyższym poziomie

Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwo produktów farmaceutycznych na najwyższym poziomie. Jako dostawca usług pakowania, nasza firma posiada magazyn z kontrolowaną temperaturą i komorę chłodniczą oraz potężny awaryjny agregator prądotwórczy w przypadku awarii dostawcy prądu.

Dzięki własnej infrastrukturze poligraficznej możemy nie tylko zapewnić bezpieczne pakowanie towarów przemysłu farmaceutycznego oraz ich właściwe przechowywanie i serializację, ale także bezbłędne etykietowanie i produkcję materiałów opakowaniowych, takich jak pudełka jednostkowe i zbiorcze z tektury litej.

Prespack to niezawodny partner w zakresie pakowania produktów farmaceutycznych i serializacji, co ogranicza fałszerstwo dot. produktów leczniczych. Nasze procedury jakościowe gwarantują bezpieczeństwo produktu i konkurencyjność oferowanych usług. Wszelkie procesy realizujemy zgodnie z wytycnymi GMP.

 

 

 

Kontakt

ikony kontakt pin

Prespack sp. z o.o. 
Sadowa 38 
60-185 Skórzewo

ikony kontakt pin

Telefon: +48 61 839 24 75
Biuro: 606 841 900
Obsługa Klienta: 517 344 350
Magazyn: 603 292 499604 802 929

ikony kontakt pin

NIP: 7812016420
REGON: 387877393
KRS: 0000877047
E-mail: office@prespack.pl

Wysokość kapitału zakładowego: 360 000,00 zł, Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego