+48 61 839 24 75

Znakowanie metodą nadruku drukarkami kartridżowymi

Wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom naszych klientów z branży farmaceutycznej, oferujemy różne metody znakowania materiałów opakowaniowych. Jedna z najpopularniejszych metod opiera się na drukarkach atramentowych o wysokiej rozdzielczości, opartych na kartridżach, które wykorzystują niezawodną technologię sprawdzoną w milionach urządzeń biurowych.

Oznakowanie opakowań pierwotnych i wtórnych leków, substancji psychotropowych i innych produktów farmaceutycznych w procesie drukowania przy użyciu drukarek nabojowych wykorzystuje sprawdzoną technologię termo-wyrzutu atramentu z dysz głowicy drukującej, co oznacza, że ​​znakowanie jest całkowicie bezdotykowe. Posiadamy szeroki wybór tuszy, które są optymalnie dostosowane zarówno do materiałów chłonnych, jak i niechłonnych. 

W naszych liniach produkcyjnych zintegrowane są tylko te drukarki atramentowe, które gwarantują wysoką rozdzielczość i doskonale czytelne oznaczenia, co jest szczególnie ważne dla pacjentów w podeszłym wieku. Twój produkt nie jest narażony na żadne zanieczyszczenia eksploatacyjne, które mogłyby wpłynąć jakościowo najego właściwości medyczne. 

Proces ten jest odpowiedni do drukowania opakowań zbiorczych i pudełek na szczególnie wrażliwe produkty, takie jak farmaceutyki i produkty medyczne.

System znakowania za pomocą tej metody umożliwia nanoszenie trwałych i czytelnych nadruków na jednorodnych powierzchniach gładkich:

  • kartonach,
  • kartonikach,
  • opakowaniach zbiorczych,
  • drewnie.

Metoda ta polecana jest jako „czysta” technologia nadruku dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

 

Zalety naszego specjalnego systemu etykietowania dla firm farmaceutycznych

Dzięki takiemu procesowi druku jesteśmy w stanie zagwarantować naszym klientom bardzo dużą prędkość druku (kilkanaście metrów na minutę) - dotyczy to materiałów wykonanych z tektury, jak również elementów wykonanych z innych materiałów.

Nie należy również zapominać, że dzięki temu procesowi druku opakowanie można trwale oznaczyć nie tylko tekstem, ale także grafiką i jedno- lub dwuwymiarowymi kodami, takimi jak kody QR. W razie potrzeby istnieje możliwość szybkiej i elastycznej aktualizacji pól tekstowych, które zostały już ustawione, aby uniknąć błędnych informacji - dzięki temu jesteśmy w stanie od razu dostosować oznakowanie do aktualnie obowiązujących przepisów prawnych dotyczących wyrobów medycznych.

Eksploatacja drukarek nabojowych jest stosunkowo niedroga, dlatego firmy farmaceutyczne bardzo chętnie korzystają z procesu drukowania na drukarkach kartridżowych - zapewnia to bardzo dobry stosunek ceny do wydajności.