+48 61 839 24 75

Targi CPHI Worldwide - O globalnych trendach i wyzwaniach w branży farmaceutycznej

CPHI Worldwide to jedno z ważniejszych wydarzeń dla przemysłu farmaceutycznego. Co roku specjaliści z branży spotykają się w różnych częściach świata, aby rozmawiać o aktualnej sytuacji w sektorze. Targi odbywają w: Europie, Chinach, Korei, Indiach, Japonii i Ameryce. W tym roku w dniach 1-3 Listopada przedstawiciele branży farmaceutycznej spotkają się w niemieckim mieście Frankfurt.

Dlaczego warto wpisać to wydarzenie w kalendarz spotkań? Co czyni targi wyjątkowymi? Przede wszystkim na uwagę zasługuje fakt, że wydarzenie co roku gromadzi ponad 100 tys. specjalistów z branży z ponad 170 państw z całego świata. Łączy zarówno kluczowych dostawców, jak i Klientów z sektora. Liczne wystawy, konferencje, szkolenia, prelekcje i wykłady są doskonałym sposobem, by nawiązać nowe kontakty, wzmocnić istniejące relacje czy wymienić poglądy nt. rozwoju biznesu. Dzięki międzynarodowemu charakterowi imprezy, CPHI pozwala wejść na rynek globalny. To również doskonała platforma do wymiany wiedzy, która umożliwia poznanie rozwiązań farmaceutycznych obecnych na wszystkich kontynentach.  

Samo wydarzenie podzielone jest na strefy dedykowane konkretnym produktom z każdej gałęzi sektora. Usługi i produkty prezentuje ponad 2500 przedsiębiorstw z całego świat. Od dostawców API, producentów maszyn, twórców urządzeń po dostawców usług outsourcingowych.

Outsourcing w branży farmaceutycznej to bardzo popularny sposób na optymalizacje kosztów operacyjnych. Firmy farmaceutyczne coraz częściej zlecają podwykonawcom szereg działań, koncertując się tylko na kluczowych obszarach działalności. Delegowanie zadań pozwala bowiem na znaczne oszczędności pracy, czasu i środków finansowych. Szacuje się, że firmy, które decydują się na takie rozwiązania, mogą liczyć na oszczędności rzędu 20 do 35%. Do najważniejszych aktualnie trendów outsourcingowych należy pakowanie kontraktowe. Dzięki temu rozwiązaniu producenci leków i wyrobów medycznych mogą ograniczyć koszty w takich obszarach jak logistyka, magazynowanie, etykietowanie i serializacja.

Firma Prespack Sp. z o.o. oferuje wyspecjalizowane usługi kontraktowego drugorzędowego pakowania, przepakowania oraz serializacji produktów leczniczych, substancji psychotropowych oraz produktów wymagających przechowywania w zimnym łańcuchu. Naszym istotnym atutem jest posiadanie własnego zaplecza poligraficznego, które zajmuje się produkcją opakowań i ulotek farmaceutycznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować się do potrzeb i oczekiwań Klientów i zaproponować kompleksowe rozwiązanie. Firma dysponuje dużą powierzchnią magazynową, komorą chłodniczą oraz nowoczesnym parkiem maszynowym. Doskonale wiemy, że usługi outsourcingowe, które mamy w naszej ofercie, świetnie sprawdzają się szczególnie w sytuacji, gdy potrzebne jest przepakowanie produktów leczniczych i ich serializacja lub składanie z kilku komponentów zestawów leczniczych. Własna produkcja jest często w tym wypadku nieopłacalna. Firma Prespack chętnie podejmuje się takich zadań.

Firmę Prespack Sp. z o.o. we Frankfurcie będzie reprezentował Wiceprezes Zarządu – Stanisław Karoński. Zachęcamy do spotkania i wymiany poglądów.

Do zobaczenia we Frankfurcie podczas tegorocznych targów CPHI!

O firmie

O firmie

Prespack oferuje wyspecjalizowane usługi kontraktowego pakowania, przepakowania oraz serializacji produktów leczniczych, substancji psychotropowych oraz produktów wymagających przechowywania w tzw. zimnym łańcuchu, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

Usługi Prespack wykonywane są w oparciu o Zezwolenie na Wytwarzanie Produktów Leczniczych oraz Certyfikat GMP (Dobra Praktyka Wytwarzania) wydane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Proces serializacji opakowań oferowany jest dla posiadaczy zezwoleń na wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego (MAH), ale także dla posiadaczy zezwoleń na wprowadzenie do obrotu, w zakresie importu równoległego (PI MAH).

Usługi

Usługi

Prespack realizuje usługi dla branży farmaceutycznej w obszarze kontraktowego pakowania i przepakowywania w opakowania jednostkowe produktów leczniczych oraz ich serializacji. Prespack zapewnia usługi w oparciu o Zezwolenie na Wytwarzanie i Import Produktów Leczniczych oraz Certyfikat GMP. W ramach procesu produkcji w Prespack wykonywane są następujące czynności:

Serializacja

Serializacja

Z dniem 9 lutego 2019 roku zaczęły obowiązywać w Polsce przepisy rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2016/161 nakładające na wytwórców konieczność stosowania zabezpieczeń produktów leczniczych. Postawiło to przed producentami farmaceutycznym i wytwórcami kontraktowymi poważne wyzwanie dostosowania procesów wytwarzania, infrastruktury technicznej oraz informatycznej do standardów określonych w rozporządzeniu.

Produkcja materiałów opakowaniowych

Produkcja materiałów opakowaniowych

Dla posiadaczy zezwoleń na wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego (MAH), ale także dla posiadaczy zezwoleń na wprowadzenie do obrotu, w zakresie importu równoległego (PI MAH) możemy zaoferować dodatkową korzyść. Własne zaplecze poligraficzne stanowi dodatkowy atut w postaci możliwości zaoferowania kompleksowej usługi produkcji materiałów opakowaniowych oraz ich wewnętrznej logistyki i późniejszej konfekcji.

Polityka Jakości

Polityka Jakości

Prespack realizuje wszystkie operacje wytwórcze w oparciu o aktualne wytyczne GMP. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz System Zapewniania Jakości, gwarantujemy bezpieczeństwo produktu i konkurencyjność oferowanych usług. W pełni angażujemy swoje siły i zasoby aby produkt końcowy spełniał oczekiwania naszych Klientów oraz był w pełni zgodny z dyrektywą 2011/62/UE.

Kariera

Kariera

Dynamiczny rozwój firmy i jej otwartość na nowe wyzwania sprawiają, że Prespack to doskonałe miejsce rozwoju kariery zawodowej. Podejmij pracę pełną wyzwań, która zapewni rozwój Twoich kwalifikacji i umiejętności. Tworzymy jakość w pracy, podchodząc do niej z entuzjazmem i zaangażowaniem.

Wydarzenia

Pakowanie kontraktowe dla producentów suplementów diety – jak możemy Ci pomóc?

Pakowanie kontraktowe dla producentów suplementów diety – jak możemy Ci pomóc?


Outsourcing kontraktowego pakowania dla producentów farmaceutycznych to strategiczny krok, który pozwala skupić…

Co przyniesie rok 2024 dla branży farmaceutycznej? Outsourcing usług pakowania ważny, jak nigdy wcześniej.

Co przyniesie rok 2024 dla branży farmaceutycznej? Outsourcing usług pakowania ważny, jak nigdy wcześniej.


Działając na rynku farmaceutycznym, przyglądamy się zmianom i trendom, które czekają nas…

PAKOWANIE KONTRAKTOWE I SERIALIZACJA PRODUKTÓW LECZNICZYCH

 

 

Prespack to doświadczony dostawca usług w zakresie wtórnego pakowania i przepakowywania, a także etykietowania i serializacji produktów, takich jak leki na receptę. Dzięki własnej infrastrukturze drukarskiej świadczymy również usługi w zakresie produkcji materiałów opakowaniowych.

Właściwe przechowywanie, etykietowanie i skuteczna ochrona przed manipulacją produktów leczniczych decydują o jakości i skuteczności gotowych leków i innych produktów farmaceutycznych. Dlatego niezwykle istotne jest prawidłowe pakowanie towarów w przemyśle farmaceutycznym.

Niezawodny dostawca rozwiązań dla pakowania produktów farmaceutycznych

W celu zapewnienia maksymalnej niezawodności procesu oraz najwyższej jakości produktu końcowego w konfekcjonowaniu kontraktowym i przepakowywaniu leków i innych produktów farmaceutycznych, wprowadzamy nowoczesne rozwiązania logistyczne. Posiadamy certyfikaty GMP w systemie zarządzania jakością. Zgodnie z Dyrektywą UE 2011/62 / UE oferujemy również profesjonalną serializację produktów dla przemysłu farmaceutycznego.

Jakość każdego opakowania farmaceutycznego i bezpieczeństwo w procesie pakowania leków są naszym najwyższym priorytetem. Własne zaplecze produkcyjne materiałów opakowaniowych z tektury litej pozwala nam, jako dostawcy usług pakowania, zapewnić wszystkie elementy niezbędne do kontraktowego pakowania i przepakowywania.

Bezpieczeństwo pakowania leków na najwyższym poziomie

Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwo produktów farmaceutycznych na najwyższym poziomie. Jako dostawca usług pakowania, nasza firma posiada magazyn z kontrolowaną temperaturą i komorę chłodniczą oraz potężny awaryjny agregator prądotwórczy w przypadku awarii dostawcy prądu.

Dzięki własnej infrastrukturze poligraficznej możemy nie tylko zapewnić bezpieczne pakowanie towarów przemysłu farmaceutycznego oraz ich właściwe przechowywanie i serializację, ale także bezbłędne etykietowanie i produkcję materiałów opakowaniowych, takich jak pudełka jednostkowe i zbiorcze z tektury litej.

Prespack to niezawodny partner w zakresie pakowania produktów farmaceutycznych i serializacji, co ogranicza fałszerstwo dot. produktów leczniczych. Nasze procedury jakościowe gwarantują bezpieczeństwo produktu i konkurencyjność oferowanych usług. Wszelkie procesy realizujemy zgodnie z wytycnymi GMP.

 

 

 

Kontakt

ikony kontakt pin

Prespack sp. z o.o. 
Sadowa 38 
60-185 Skórzewo

ikony kontakt pin

Telefon: +48 61 839 24 75
Biuro: 606 841 900
Obsługa Klienta: 517 344 350
Magazyn: 603 292 499604 802 929

ikony kontakt pin

NIP: 7812016420
REGON: 387877393
KRS: 0000877047
E-mail: office@prespack.pl

Wysokość kapitału zakładowego: 360 000,00 zł, Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego