+48 61 839 24 75

Niestabilność na rynku opakowań i etykiet 

“Obyś żył w ciekawych czasach”. To stare chińskie przysłowie stało się w ostatnim okresie przekleństwem. Czas, w którym przyszło nam żyć i pracować, to wyjątkowo stresujący i związany z dużą niepewnością okres.  Wielu z Państwa zauważyło już wydłużone terminy realizacji, jakie pojawiają się przy składaniu nowych zamówień. Problem ten dotyczy wielu gałęzi światowego przemysłu. Niestety, dotknął on również bezpośrednio naszą branżę. W Prespack kompleksowo świadczymy profesjonalne usługi dla farmacji. Jednym z etapów jest przepakowanie i kompletowanie wyrobów medycznych czy etykietowanie. Problemy z dostępnością surowców powodują dłuższy czas realizacji, gdyż musimy czekać na komponenty niezbędne do wykonania całego zlecenia. 

Zacznijmy jednak od początku. Rok 2020 rozpoczął się od nadzwyczajnej i niespotykanej dotąd sytuacji. Na świecie pojawił się nieznany wirus SARS-CoV-2, który wprowadził wiele niepewności w nasze życie. Na początku nie znaliśmy zagrożenia, co wywołało lęk w ludziach. Napływające negatywne informacje spowodowały, że izolowaliśmy się, chroniąc nasze życie i zdrowie. Każdy z nas zdawał sobie sprawę, iż pandemia nie pozostanie obojętna dla sytuacji gospodarczej na świecie. Wprowadzane daleko idące obostrzenia. Rosnąca ilość przypadków i osób hospitalizowanych zwiastowały załamanie niektórych gałęzi przemysłowych. Musieliśmy nauczyć się innego systemu pracy. Jednak ta „nowa normalność”, która początkowo stanowiła bardzo duże wyzwanie, stopniowo wpisała się w codzienne funkcjonowanie również naszej firmy. 

Mijające miesiące pandemii spowodowały, iż nauczyliśmy się funkcjonować w nowy sposób. Jesteśmy głęboko przekonani, że z wieloma wyzwaniami spowodowanymi przez pandemię poradziliśmy sobie wzorowo i w ogólnym rozrachunku wychodziliśmy z niej obroną ręką.  Niestety, rok 2021 przyniósł kolejne trudne wyzwania. W szczególności uwagę należy zwrócić na załamanie łańcucha dostaw, a tym samym drastyczny wzrost cen surowców oraz usług. Wszyscy po cichu liczyliśmy, że to etap przejściowy i po kilku miesiącach sytuacja się ustabilizuje. 

Tak się jednak nie dzieje. Obserwujemy ciągły wzrost cen surowców, w tym papieru, lakierów, tuszu do maszyn serializacyjnych, a także wzrost kosztów pracy, transportu, energii i przetwarzania odpadów. Nieustannie dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne efekty tej sytuacji, które mogą dotknąć naszych Klientów.  To dla nas czas zwiększonej mobilizacji i współpracy z naszymi Klientami. Nasi dostawcy mogą liczyć na nasze pełne zaangażowanie i wsparcie.

Nie będziemy ukrywać, że kolejne podwyżki traktowaliśmy z pewną dozą zaufania, i liczyliśmy, że wszystko w niedługim czasie powróci do normalności. Początek 2022 roku znowu zaskoczył nas negatywnymi wydarzeniami. W styczniu rozpoczął się strajk ogólny w fabrykach UPM w Finlandii. Jak zapewne Państwo wiecie jest to jeden z największych dostawców materiałów etykietowych w Europie. Strajk dosyć szybko wpłynął na pozostałych producentów materiałów samoprzylepnych, a to z kolei spowodowało niestabilność na rynku papieru, folii PP oraz PE. Specjaliści z całego świata przecierali oczy ze zdumienia, ponieważ takiej sytuacji nie było nigdy w historii! Aktualnie opóźnienia podawane są w przedziale 10-12 tygodni, bez potwierdzenia dostawy w tym czasie. W lutym rozpoczęła się zbrojna inwazja Rosji na Ukrainę powodując kolejne reperkusje na rynku. Te wydarzenia, plus wcześniejsze problemy związane z rosnącymi cenami i brakiem niektórych dostaw, spowodowały efekt tzw. “kuli śnieżnej”. 

Robimy, co w naszej mocy, aby nasi Klienci jak najmniej odczuli zawirowania na rynku przemysłowym. Dlatego prosimy o uwzględnianie dłuższych terminów realizacji i zamawianie z wyprzedzeniem, abyśmy mogli przygotować niezbędne komponenty do świadczenia usług dla Państwa. Usługi przez nas świadczone są wysoko specjalistyczne. Wiemy, jak ważna dla naszych Partnerów jest wzorowa współpraca. Liczymy, że sytuacja wróci w niedługim czasie do normy. Niestety, nie wiemy, kiedy to nastąpi. Przez ten czas musimy wzajemnie wykazać się zrozumieniem.  Wspólnie przetrwamy ten trudny czas. 

O firmie

O firmie

Prespack oferuje wyspecjalizowane usługi kontraktowego pakowania, przepakowania oraz serializacji produktów leczniczych, substancji psychotropowych oraz produktów wymagających przechowywania w tzw. zimnym łańcuchu, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

Usługi Prespack wykonywane są w oparciu o Zezwolenie na Wytwarzanie Produktów Leczniczych oraz Certyfikat GMP (Dobra Praktyka Wytwarzania) wydane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Proces serializacji opakowań oferowany jest dla posiadaczy zezwoleń na wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego (MAH), ale także dla posiadaczy zezwoleń na wprowadzenie do obrotu, w zakresie importu równoległego (PI MAH).

Usługi

Usługi

Prespack realizuje usługi dla branży farmaceutycznej w obszarze kontraktowego pakowania i przepakowywania w opakowania jednostkowe produktów leczniczych oraz ich serializacji. Prespack zapewnia usługi w oparciu o Zezwolenie na Wytwarzanie i Import Produktów Leczniczych oraz Certyfikat GMP. W ramach procesu produkcji w Prespack wykonywane są następujące czynności:

Serializacja

Serializacja

Z dniem 9 lutego 2019 roku zaczęły obowiązywać w Polsce przepisy rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2016/161 nakładające na wytwórców konieczność stosowania zabezpieczeń produktów leczniczych. Postawiło to przed producentami farmaceutycznym i wytwórcami kontraktowymi poważne wyzwanie dostosowania procesów wytwarzania, infrastruktury technicznej oraz informatycznej do standardów określonych w rozporządzeniu.

Produkcja materiałów opakowaniowych

Produkcja materiałów opakowaniowych

Dla posiadaczy zezwoleń na wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego (MAH), ale także dla posiadaczy zezwoleń na wprowadzenie do obrotu, w zakresie importu równoległego (PI MAH) możemy zaoferować dodatkową korzyść. Własne zaplecze poligraficzne stanowi dodatkowy atut w postaci możliwości zaoferowania kompleksowej usługi produkcji materiałów opakowaniowych oraz ich wewnętrznej logistyki i późniejszej konfekcji.

Polityka Jakości

Polityka Jakości

Prespack realizuje wszystkie operacje wytwórcze w oparciu o aktualne wytyczne GMP. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz System Zapewniania Jakości, gwarantujemy bezpieczeństwo produktu i konkurencyjność oferowanych usług. W pełni angażujemy swoje siły i zasoby aby produkt końcowy spełniał oczekiwania naszych Klientów oraz był w pełni zgodny z dyrektywą 2011/62/UE.

Kariera

Kariera

Dynamiczny rozwój firmy i jej otwartość na nowe wyzwania sprawiają, że Prespack to doskonałe miejsce rozwoju kariery zawodowej. Podejmij pracę pełną wyzwań, która zapewni rozwój Twoich kwalifikacji i umiejętności. Tworzymy jakość w pracy, podchodząc do niej z entuzjazmem i zaangażowaniem.

Wydarzenia

Pakowanie kontraktowe dla producentów suplementów diety – jak możemy Ci pomóc?

Pakowanie kontraktowe dla producentów suplementów diety – jak możemy Ci pomóc?


Outsourcing kontraktowego pakowania dla producentów farmaceutycznych to strategiczny krok, który pozwala skupić…

Co przyniesie rok 2024 dla branży farmaceutycznej? Outsourcing usług pakowania ważny, jak nigdy wcześniej.

Co przyniesie rok 2024 dla branży farmaceutycznej? Outsourcing usług pakowania ważny, jak nigdy wcześniej.


Działając na rynku farmaceutycznym, przyglądamy się zmianom i trendom, które czekają nas…

PAKOWANIE KONTRAKTOWE I SERIALIZACJA PRODUKTÓW LECZNICZYCH

 

 

Prespack to doświadczony dostawca usług w zakresie wtórnego pakowania i przepakowywania, a także etykietowania i serializacji produktów, takich jak leki na receptę. Dzięki własnej infrastrukturze drukarskiej świadczymy również usługi w zakresie produkcji materiałów opakowaniowych.

Właściwe przechowywanie, etykietowanie i skuteczna ochrona przed manipulacją produktów leczniczych decydują o jakości i skuteczności gotowych leków i innych produktów farmaceutycznych. Dlatego niezwykle istotne jest prawidłowe pakowanie towarów w przemyśle farmaceutycznym.

Niezawodny dostawca rozwiązań dla pakowania produktów farmaceutycznych

W celu zapewnienia maksymalnej niezawodności procesu oraz najwyższej jakości produktu końcowego w konfekcjonowaniu kontraktowym i przepakowywaniu leków i innych produktów farmaceutycznych, wprowadzamy nowoczesne rozwiązania logistyczne. Posiadamy certyfikaty GMP w systemie zarządzania jakością. Zgodnie z Dyrektywą UE 2011/62 / UE oferujemy również profesjonalną serializację produktów dla przemysłu farmaceutycznego.

Jakość każdego opakowania farmaceutycznego i bezpieczeństwo w procesie pakowania leków są naszym najwyższym priorytetem. Własne zaplecze produkcyjne materiałów opakowaniowych z tektury litej pozwala nam, jako dostawcy usług pakowania, zapewnić wszystkie elementy niezbędne do kontraktowego pakowania i przepakowywania.

Bezpieczeństwo pakowania leków na najwyższym poziomie

Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwo produktów farmaceutycznych na najwyższym poziomie. Jako dostawca usług pakowania, nasza firma posiada magazyn z kontrolowaną temperaturą i komorę chłodniczą oraz potężny awaryjny agregator prądotwórczy w przypadku awarii dostawcy prądu.

Dzięki własnej infrastrukturze poligraficznej możemy nie tylko zapewnić bezpieczne pakowanie towarów przemysłu farmaceutycznego oraz ich właściwe przechowywanie i serializację, ale także bezbłędne etykietowanie i produkcję materiałów opakowaniowych, takich jak pudełka jednostkowe i zbiorcze z tektury litej.

Prespack to niezawodny partner w zakresie pakowania produktów farmaceutycznych i serializacji, co ogranicza fałszerstwo dot. produktów leczniczych. Nasze procedury jakościowe gwarantują bezpieczeństwo produktu i konkurencyjność oferowanych usług. Wszelkie procesy realizujemy zgodnie z wytycnymi GMP.

 

 

 

Kontakt

ikony kontakt pin

Prespack sp. z o.o. 
Sadowa 38 
60-185 Skórzewo

ikony kontakt pin

Telefon: +48 61 839 24 75
Biuro: 606 841 900
Obsługa Klienta: 517 344 350
Magazyn: 603 292 499604 802 929

ikony kontakt pin

NIP: 7812016420
REGON: 387877393
KRS: 0000877047
E-mail: office@prespack.pl

Wysokość kapitału zakładowego: 360 000,00 zł, Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego